Salı
Çok Bulutlu
11°C | 5°C
Çarşamba
Sisli
15°C | 5°C
Perşembe
Çok Bulutlu
16°C | 8°C
Ulus Belediyesi Hizmet Masası

Başkanımızın '8 Ağustos' Mesajı

Belediyemizin '8 Ağustos Belediye İlçe Kuruluş' Programı

Başkanımızın '8 Ağustos' Mesajı İlçe Haberleri

8 Ağustos İlçe Kuruluşu nedeni ile Saat 10:00 da Belediye Başkanı olarak görev yapmış ve edebi alem-e intikal etmiş Başkanlarımızın mezarları başında dua edildikten sonra Belediye Bahçemizde Türk Kızılayı ile birlikte Kan Bağışı Kampanyası düzenlenmiştir. Tüm halkımız bu kutsal ve önemli göreve davetlidir.

Belediye Başkanımız Sn. Hasan Hüseyin UZUN 'un 8 Ağustos İlçe Kuruluş Günü hakkında açıklaması:

 

8 Ağustos 1944

 

İlçe oluşumuzun 70 inci yılındayız. Öncelikle ilçemizin kuruluşunda emeği geçen büyüklerimizin hepsinden Allah Razı Olsun ve Allah Rahmet Eylesin demek istiyorum.

 

Bu 70 yıllık süreçte de ilçemizde görev yapmış tüm İlçe Kaymakamlarına, Belediye Başkanlarına,  Meclis Üyelerine, Dernek ve Oda Başkanlarına, ilçemizin bir adım daha ileri gitmesine katkı sağlamış; ebedi dünyaya intikal etmiş olanlara Allahtan Rahmet diliyor, hayatta olanlara saygı ve sevgilerimi sunuyorum.

 

Hep belirttiğim gibi ilçemiz çok geniş kültür ve birikime sahip bir yerleşim yeridir. Bununla da her zaman gurur duymuşumdur. Bir ilçenin birikime sahip olması o ilçede yetişen insanların bu kültürü, eğitimi çevresi sayesinde alması, hayata bir adım önde başlaması demektir.

 

Biz size hayallerimizi, planlarımızı ve projelerimizi anlattık sizde bize bu sorumluluğu emanet ettiniz. Aradan geçen süreçte de çok güzel işler yaptık. Bundan sonraki süreçte de ilçemizin büyümesi noktasında tüm gayretimizle çalışacağımızı bilmenizi isterim. Biz her gün eşimizin kurduğu sofrada eksik olmayı, çocuğumuzun oyununa değil uykusuna yetişmeyi Ulus için feda ettik. Biz Ulus için laf değil hizmet getirmek, hak ettiği noktaya taşımak için mesai saati fark etmeksizin çalışmaya devam edeceğiz. Bu konuda da her türlü desteği de kıymetli Ulus halkından beklediğimizi belirtmek isterim.

 

Son olarak; tüm Ulus ‘luların ve kendisini Ulus’lu hissedenlerin “8 Ağustos İlçe Kuruluş Günü” nü kutlar nice 70 senelere çok daha güzel noktalarda girmek dileğimle saygı ve sevgilerimi sunarım.

 

Hasan Hüseyin UZUN
“Doğa Kenti” Ulus Belediye Başkanı

Belediye Scripti: Medya İnternet