Salı
Az Bulutlu
15°C | 0°C
Çarşamba
Çok Bulutlu
13°C | 1°C
Perşembe
Hafif Yağmur
9°C | 2°C
Ulus Belediyesi Hizmet Masası

Ulusta Projeler Başlıyor

Milletvekilimizden İmar Planı ve Mobese Sistemi için ihale tarihleri için açıklamalar

Ulusta Projeler Başlıyor İlçe Haberleri

Belediye Başkanımız Sn. Hasan Hüseyin UZUN un göreve geldiği günden beri çözmek için uğraştığı Ulus İmar Planı, Ulus çayı ıslah ve rekreasyon çalışmaları, altyapı projeleri tek tek hayat bulmaya başlıyor.

Milletvekilimiz Sn. Av. Yılmaz TUNÇ un açıklaması; 

Ulus ilçesinin 1/5000 Ölçekli Nazım İmar Planı ile 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planlarının yapılacağını belirterek, bunun için gerekli hizmet alımı ihalesinin İller Bankası A.Ş İhale Daire Başkanlığınca Ankara’da gerçekleştirileceğini söyledi. Milletvekili Tunç,  Ulus Belediye Başkanı Hasan Hüseyin Uzun’un, Ulus ilçesinin İmar Problemini çözmek için 30 Mart’ta göreve geldiği günden itibaren gerekli girişimlerde bulunduğunu belirterek, bu konuda İller Bankası A.Ş yetkilileri ile yaptığımız görüşmeler neticesinde konunun ihale aşamasına geldiğini belirtti. Milletvekili Tunç, Ulus ilçesi İlave Revizyon İmar Planının yapılacak olan ihalenin ardından müteahhit firmanın işe başlamasından itibaren 115 gün içerisinde tamamlanacağını söyledi.

Milletvekili Tunç, İmar Planı çalışmalarının yanısıra Ulus Belediyesinin projeleri ile ilgili olarak ta önemli çalışmalar yaptıklarını, SUKAP projesi kapsamında Ulus ilçesinin alt yapı sorununu gidereceklerini, Ulus çayı ıslah ve rekreasyon çalışmalarının da DSİ tarafından projelendirildiğini, 2015 yatırım programında yapım işinin yer alacağını söyledi.

 Ulus'ta AK Parti iktidarının önemli yatırımlarının devam ettiğini belirten Milletvekili Tunç, Ulus İmam Hatip Ortaokulu'nun inşaatının tamamlanmak üzere olduğunu, Ulus ilçe hastanesinin inşaatına başladıklarını, anaokulunun da inşaatına başlayacaklarını söyledi. Ulus futbol sahasını, tribünleri, aydınlatması ve sentetik çim sahası ile sporcuların hizmetine sunduklarını belirten Milletvekili Tunç, Ulus'a Yüksekokul ve yurt konularındaki girişimlerin devam ettiğini belirtti.   

 

Bunun dışında yine Milletvekilimiz Mobese sistemi için ilçemize açıklamada bulundu;

Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Bartın İl Merkezinde 2011 yılında yapımı tamamlanan Kent Güvenlik Yönetim Sistemi MOBESE’nin Ulus ve Amasra ilçelerine de yapılacağını belirterek, bunun için gerekli yapım ihalesinin 30 Eylül 2014 tarihinde Bartın İl Özel İdaresi tarafından gerçekleştirileceğini belirtti.

Milletvekili Tunç, 7 Aralık 2010 tarihinde ihalesi yapılarak 21 Ocak 2011 tarihinde yapımına başlanan ve aynı yıl içerisinde tamamlanarak Bartın il merkezinde hizmete giren Kent Güvenlik Yönetim Sistemi (MOBESE) ‘nin Bartın’ın il merkezinde daha da genişletileceğini ve kamera sayısının artırılacağını, Ulus ve Amasra ilçelerine da MOBESE’nin kurulacağını söyledi. Milletvekili Tunç, Bartın İl Merkezi Genişletme, Ulus ve Amasra ilçelerine de MOBESE kurulması için gerekli ihalenin 30 Eylül 2014 tarihinde Bartın İl Özel İdaresi tarafından yapılacağını söyledi.

Milletvekili Tunç, MOBESE’nin Bartın’da güvenliğin ve asayişin sağlanmasında önemli bir rol oynadığını belirterek, Bartın şehir merkezi MOBESE kurulumunun ardından daha güvenli hale geldiğini, aynı şekilde Ulus ve Amasra ilçelerine de MOBESE kurulumunu sağlayarak, ilçe merkezlerinin daha güvenli olmasını sağlayacaklarını söyledi.

Belediye Başkanımız Sn. Hasan Hüseyin UZUN;

"Ulusumuzun eksiklerini gidermek adına, tüm samimiyetimizle aralıksız çalışmaya devam ediyoruz. Sadece Belediyemize ait düzenlemeler değil, Ankara bazlı projelerimizin aralıksız takipindeyiz. Ulusa yapılacak herşey için takipteyiz. Bu konularda bizden desteğini hiç eksik etmeyen Milletvekilimiz Sn. Yılmaz TUNÇ a da tüm Ulus halkı adına teşekkürlerimi tekrar iletiyorum.

Ciddi bir ihtiyacımız olan İmar Planımız 30 Eylül de ihaleye çıkıyor. İhale sürecinin ardından 115 gün de sorunsuz ve modern bir Ulusa, sorunsuz ve modern bir İmar Planı hazırlanmış olacağız. Yine aynı gün halkımız tarafından bizden de yoğun şekilde istenilen MOBESE sistemi için ihaleye çıkılacak.

Vatandaşlarımız ile devamlı da  paylaşıyoruz. SUKAP projesi, Ulus Çayı Islah ve Rekreasyon Projesi, Altyapı projesi gibi konulardada İller Bankası, DSİ gibi kurumlardan gelen arkadaşlarımız ile yaptığımız görüşmeler her zaman ilerleyerek devam ediyor.

Arkadaşlarımızın gönlü ferah, duaları bizim için olsun. Biz sözümüzün fazlasını yapmak için tüm gücümüz ile çalışıyoruz." dedi

Belediye Scripti: Medya İnternet