Salı
Az Bulutlu
15°C | 0°C
Çarşamba
Çok Bulutlu
13°C | 1°C
Perşembe
Hafif Yağmur
9°C | 2°C
Ulus Belediyesi Hizmet Masası

Milletvekilimizi ziyaret ettik

Milletvekilimizi ziyaret ettik İlçe Haberleri

Belediye Başkanımız Sn. Hasan Hüseyin UZUN, AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç’u TBMM’deki makamında ziyaret ederek, Ulus ilçesinde gerçekleştirilmekte olan hükümet ve belediye yatırımları ile ilgili olarak görüş alışverişinde bulundu.

Ulus’ta Önemli Yatırımlar

Milletvekili Tunç, Ulus ilçesinde eğitim ve sağlık yatırımları başta olmak üzere önemli icraatlara imza attıklarını belirterek, Ulus Merkez İmam Hatip Ortaokulu’nun yapımını tamamlayarak, mimarisi ile göz kamaştıran prestij bir eğitim yuvasını Ulus’a kazandırdıklarını söyledi.

Tunç, Ulus’a Anaokulu yapımı için de gerekli ödeneklerin ayrıldığını, yer tahsisinin yapıldığını söyledi.  Ulus ilçe devlet hastanesi inşaatına da başladıklarını belirten Milletvekili Tunç, Ulus ilçesi çevre yolu, KÖYDES projeleri ile de köylerimizi daha yaşanılabilir hale getirmenin gayreti içerisinde olduklarını söyledi. 

Ulus ilçesi futbol sahası FİFA standartlarında, seyirci tribünlü, aydınlatmalı, sentetik yüzeyli çim sahaya kavuşturduklarını  belirtti.

Ulus’ta Belediye Çalışıyor

Başkanımızda; Milletvekili Tunç’a ilçeye yapılan yatırımlardan dolayı teşekkür ederek, belediye olarak ta önemli projeleri başlattıklarını, ilk etapta Ulus’un önemli bir sorununu,  SUKAP projesi ile çözeceklerini, Ulus’un alt yapı ve kanalizasyon çalışmalarını gerçekleştireceklerini söyledi. Ulus ilçesinin imar planı ihalesinin 30 eylülde gerçekleştirileceğini belirten Başkanımız, ilçenin gelişmesi için imar planının önemli olduğunu söyledi. İlçenin merkezinden geçen  Ulus çayı’nın ıslahı ve rekreasyonu için DSİ ile birlikte çalıştıklarını belirterek, bu konularda kendilerine destek olduğu için Milletvekili Tunç’a teşekkür etti.

Belediye olarak Ulus’a meslek yüksekokulu yapımına da öncülük ettiklerini, Ulus Kaymakamlığı ve Ulus’a Hizmet Vakfı ile birlikte, Meslek Yüksek Okulunun yapımı ile ilgili çalışmaları yürüttüklerini, yakında temelin atılacağını söyledi. Ulus’ta işsizlik sorununun çözümü için gerekli çalışmaları da yaptıklarını belirten Başkan Uzun, ilçeye tekstil fabrikası kurulmasını sağladıklarını söyledi. Ulus ilçesinin terminal düzenlemesi, cadde düzenlemeleri gibi çalışmalarında devam ettiğini belirten Uzun desteklerinden dolayı Milletvekili Tunç’a teşekkür etti.  

Belediye Scripti: Medya İnternet