Perşembe
Yağışlı
14°C | 3°C
Cuma
Parçalı Bulutlu
12°C | 2°C
Cumartesi
Kar Yağışlı
7°C | 2°C
Ulus Belediyesi Hizmet Masası

Dünya Kadınlar Günü kutlandı

Belediyemizin düzenlemiş olduğu 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinlikler kutlandı.

Dünya Kadınlar Günü kutlandı İlçe Haberleri

8 Mart Dünya Kadınlar Günü sebebi ile Belediyemizin düzenlediği etkinlik Öğretmen Evinde yapıldı. Açılışın ardından konuşma yapan Başkanımız Hasan Hüseyin UZUN "Annelerimizin, kardeşlerimizin, eşlerimizin, arkadaşlarımızın Kadınlar Günü kutlu olsun. Hepiniz hoşgeldiniz. Biliyorsunuz geçen seneki Kadınlar Günü seçim öncesine gelmişti. O zaman yine burada ben bir söz verdim. Bu etkinlikler seçim zamanı hatırlanmayacak, biz hep sizin yanınızda olacağız. Hep birlikte olacağız diye. Bu ve vaat ettiğimiz projelerimiz gibi bir her sözümüzün arkasındayız." diyerek kutladı. Arından projeler hakkında kısaca bilgi veren Başkanımız, altyapı inşaatın kısa süre içerisinde başlayacağı, Ulus için çok önemli olduğunu iletti. "İnşaat süresince etrafa verilecek rahatsızlık için şimdiden özür dileriz. Hızlı ama sorunsuz bir şekilde bitirmek için dualarınızı bekliyorum." dedi. Ardından eski Fatih İlkokulunun bulunduğu yere yapımı başlanan Anaokulu inşaatı için "Burada görüyorum, küçük misafirlerimizde var. Çocuklarımız için de önümüzdeki eğitim öğretim yılına yetişecek şekilde Anaokulu inşaatı da başlıyor. Bunun da müjdesini vermek isterim. 

Kıymetli vaktinizi fazla almamak adına son olarakta yine yakın zamanda şekle girecek olan çay ıslahı ve rekreasyon projesininde yola girdiğini iletmek isterim. İlçemizin ortasından geçen çayımızın düzenlenmesi sonucunda size sözünü verdiğimiz hizmetlerde başlayabilecek. İleri zamanlarda detaylı bir şekilde sizlere sunacağız.

Ardından diğer bir konu, toplu konut projemiz. TOKİ ile bu hafta içinde Ankara da görüştük. Yapılacağı yeri şu anda tamamen kesinleşmediği için sizin ile paylaşamıyorum ama bir kaç alanımız var. Bunlardan en uygunu seçilecek ve ilçemizde en çok istenen şeylerden biri olan TOKİ gelmiş olacak.

İşin özeti de şu. Ben size ne söz verdiysem hepsinin aralıksız, seçim beklemeksizin peşindeyim.Tüm mesaimizi sizin için, Ulus'umuz için harcıyoruz. İlginiz ve katılımız için teşekkür ederim." dedi.

Ardından moderatörlüğünü Belediyemiz İnş. Müh. Sema OKÇU 'nun yaptığı Kadın Hakları konusunda ki seminerde Ulus Hakimi Solmaz KARATEPE ve Avukat Elmire TUKUŞ konuşmalarını yaptılar.

İkram, eğlence ve hediyenin ardından program bitirildi.

 
Belediye Scripti: Medya İnternet