Pazartesi
Sisli
20°C | 5°C
Salı
Sisli
21°C | 3°C
Çarşamba
Sisli
18°C | 4°C
Ulus Belediyesi Hizmet Masası

Mevlid Kandiliniz mübarek olsun

Mevlid Kandiliniz mübarek olsun Güncel Haberler

İnsanlık alemine bir kurtuluş müjdecisi olarak gönderilen ve insanlığın ufkunu aydınlatan Peygamberimizin bu mübarek günde dünyaya teşriflerini kutlarken O`nun örnek şahsiyetini, güzel ahlakını evrensel değerlerini tanımaya ve tanıtmaya daha çok ihtiyaç duyuyoruz. 

Hz. Muhammed(s.a.s.) hoşgörüsü toplumsal barışın temel taşıdır. Hayatının her noktası örnek, her anı ise kusursuz olan Peygamberimizin mutlu ve adaletli bir yaşamın müjdecisi olarak yeryüzüne getirdiği hak ve adalet gibi değerlere, insanlığın özellikle bu dönemde çok daha fazla muhtaç olduğu bir gerçektir. 

Bize düşen, her sözü ve davranışı insanlığın ufkunu açan Peygamberimizi, içimizde ve çevremizde yeniden anlamak ve onun bize kazandırdığı kardeşlik, sevgi, dostluk, güven, samimiyet, tevazu, hoşgörü, sadakat, vefa, haklının yanında yer alma, hak ve doğru olanı temsil etme gibi değerlere hayatımızda işlerlik kazandırmaktır. Mevlit Kandilinin vatanımızın huzur ve mutluluğa, milletimizin birlik ve beraberliğine, bütün insanlığın kurtuluşuna ve Ulus’umuza hayırlara vesile olmasını yüce Allah`tan dilerim.

Hasan Hüseyin UZUN
"Doğa Kenti Ulus" Belediye Başkanı

Belediye Scripti: Medya İnternet