Salı
Az Bulutlu
15°C | 0°C
Çarşamba
Çok Bulutlu
13°C | 1°C
Perşembe
Hafif Yağmur
9°C | 2°C
Ulus Belediyesi Hizmet Masası

Başkanımızın Ramazan Bayramı mesajı

İlçemizdeki bayramlaşma 05 Temmuz Salı günü Saat 10:00 ile 11:00 arasında Belediye Bahçemizde yapılacaktır.

Başkanımızın Ramazan Bayramı mesajı Güncel Haberler

Evveli rahmet, ortası mağrifet ve sonu azaptan kurtuluş olan mübarek Ramazan ayını geride bırakarak, sevgimizi, umutlarımızı, kardeşlik ve dostluğumuzu, mutluluğumuzu ve kederlerimizi paylaşma, bütün bir toplum olarak kaynaşma günü olan bayrama ulaşmanın huzuru ve sevincini yaşıyoruz.

Bayramlar, her yıl gelip geçen sıradan günler olmaktan öte, dargınlık ve kırgınların giderildiği, barış, sevgi ve esenliği dalga galda toplumun bütün kesimlerine yayıldığı, "Ben" i "Biz" yapan yüce dinimizin rahmet kaynaklı çağrısınına kulak verilip, yanı başımızdakinin fark edildiği ve gözetildiği, toplumda açılan sosyal yaraların sadıldığı, birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularımızın yeniden güç kazandığı çok özel günlerdir.

Bayramlarda, sevgi, saygı, özveri, fedakarlık ve güzellikler adına ne varsa harmanlayıp bunu gönülden gönüle sunabilmeliyiz. Farklı anlayışlardan dolayı insanların yargılanmadan, sınıflandırmadan ve ötekileştirmeden gönül kapılarımızı birbirimize açmalı, aramıza koyduğumuz mesafeleri kaldırarak şefkat ve merhamet elimizi birbirimize uzatmalıyız. varlık sebebimiz ve hayır dualarına her zaman muhtaç olduğumuz aile büyüklerimizi ziyaret etmeli çocukları sevindirmeliyiz.

Bu duygu ve düşünceler ile milletimizin ve İslam aleminin Ramazan Bayramını kutluyor, bu bayramın hepimize, bütün insanlığa barış ve huzur getirmesini Yüce Allah'tan niyaz ediyorum.

Hasan Hüseyin UZUN
"Doğa Kenti Ulus" Belediye Başkanı

Belediye Scripti: Medya İnternet