Salı
Az Bulutlu
15°C | 0°C
Çarşamba
Çok Bulutlu
13°C | 1°C
Perşembe
Hafif Yağmur
9°C | 2°C
Ulus Belediyesi Hizmet Masası

Belediyemizin 8 Ağustos etkinlikleri

Saat 16:00 ya kadar Kızılay a kanımızı verelim, saat 21:00 de hem Demokrasi Nöbeti hem kutlama için Cumhuriyet Meydanında buluşalım

Belediyemizin 8 Ağustos etkinlikleri Güncel Haberler

Belediye Başkanımız Sn. Hasan Hüseyin UZUN un 8 Ağustos tarihi sebebi ile mesajı;

 

Bugün 8 Ağustos 2016, ilçe oluşumuzun 72nci yılı. Öncelik ile ebedi alem-e intikal etmiş Başkanlarımıza Allah tan rahmet, hayatta olanlara sağlıklı nice yıllar diliyorum.

Ben de görevimde 3üncü seneme doğru gitmekteyim. Geçen süre zarfında Belediyemizin tüm birimleri ile birlikte, Belediye Başkanı olarak mesai saati gözetmeden çalışmaya devam ediyorum, Allah sağlık sıhhat verdikçe de aralıksız devam edeceğim.

Bu süre zarfında ilçemizin biriken sorunlarına müdahaleler de bulunduk. Belediyemizin mali yapısı, halkımız ile sosyal birlikteliklerimiz, eğitime-çocuklarımıza-spora desteklerimiz, ilçemizdeki lavabolar, terminalimiz, mezarlığımız, hizmet araçlarımızı yenileme, ekonomimiz için iş alanlarına-iş verenlere destek sağlamamız ile birlikte özellikle son bir yılda asbest su şebekemizin değişimi, kanalizasyon ve yağmur suyu şebekemizin yapımı, ilçemizin gelişmesi için ilk adım olan imar planımız ile birlikte merkezinde bulunduğumuz Meslek Yüksek Okulu inşaatımız kısaca özetleyebileceğim Belediyemiz çalışmalarıdır. Tabi bunların yanında merkezi hükümet yatırımı diye geçen spor sahası, hastane, okullar, hala devam eden ulus çayı ıslah projesi ve TOKİ de asla takibini bırakmadığımız ilçemiz için çok önemli yatırımlardır.

Ayrıca 1 yıl gibi süredir devam eden alt yapı çalışmalarından dolayı ilçemize verdiğimiz rahatsızlığın bu ay içerisinde başlayacak, her ortamda tanıtımını yaptığımız üst yapı projemiz ile ortadan kalkacağını, ilçemizin kendine, tarihine yakışır güzelliğe kavuşacağını da buradan iletmek isterim.

Bugün 72nci yılımız vesilesi ile önce Kızılay ile birlikte Belediyemiz bahçesinde 11:00 16:00 saatleri arasında Kan Bağışı kampanyası düzenliyoruz. Ardından saat 21:00 de Cumhuriyet Meydanında hem Demokrasi nöbetimizi tutmaya devam edeceğiz hem de ilçe oluşumuzu yerel sanatçı arkadaşlarımız ile kutlayacağız. Tüm Uluslu ve kendini Uluslu hissedenlerin etkinliklerimize davet ediyor, 8 Ağustos ilçe kuruluş gününü kutluyorum.

Nice senelere, çok daha güzel noktalarda girmek dileği ile saygı ve sevgilerimi sunarım.

Hasan Hüseyin UZUN
"Doğa Kenti Ulus" Belediye Başkanı

Belediye Scripti: Medya İnternet