Salı
Az Bulutlu
29°C | 15°C
Çarşamba
Parçalı Bulutlu
30°C | 15°C
Perşembe
Az Bulutlu
33°C | 15°C
Ulus Belediyesi Hizmet Masası

İlçemizde 10 Kasım ve Başkanımızın mesajı

İlçemizde 10 Kasım ve Başkanımızın mesajı

İlçemizde 10 Kasım ve Başkanımızın mesajı Güncel Haberler

Kaymakamlığımız ve Belediyemizin çelenk sunması ile başlayan tören ülkemizin her noktasında olduğu gibi saat 09:05 de 2 dk lık saygı duruşu ve siren sesi ile başladı. Ardından okunan İstiklal Marşımız ile program 75. Yıl Cumhuriyet Ortaokulu Salonunda devam etti.

Şiir okumaları ve korolarından ardından şiir ve komposizyon dallarında dereceye giren öğrencilere hediyeleri takdim edildi. 

Başkanımızın 10 Kasım sebebi ile mesajı;

"Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, aramızdan ayrılışının 78'inci yıldönümünde saygı, sevgi ve rahmetle anıyorum. Millet olarak, Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Gazi Mustafa Atatürk’ün önderliğinde kurulan Cumhuriyet, Türk Milletine en büyük armağanların başında gelir. İstiklal ve Cumhuriyetimizi korumak ve mecburiyeti hasıl olunca, içinde bulunacağımız zorluklar ne olursa olsun, kudret ve cesaretimizi damarlarımızdaki asil kandan alarak bütün engelleri iman gücü ile aşıp, her türlü zorluğu yenme gücüne sahibiz. Kimse Büyük Türk Milletinin bütünlüğünü bozma hayallerine kapılmasın. Bu duygu ve düşüncelerle tüm Vatan Şehitlerini ve Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü rahmet, gazileri minnetle anıyorum. Ruhları şad olsun."

Hasan Hüseyin UZUN
"Doğa Kenti Ulus" Belediye Başkanı

Belediye Scripti: Medya İnternet