Perşembe
Yağışlı
14°C | 3°C
Cuma
Parçalı Bulutlu
12°C | 2°C
Cumartesi
Kar Yağışlı
7°C | 2°C
Ulus Belediyesi Hizmet Masası

Küre Dağları Milli Parkı Şefliği Ulusta

Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müd.10. Bölge Müdürü Oğuz BAYAZİT'ın ziyareti

Küre Dağları Milli Parkı Şefliği Ulusta Güncel Haberler

           28 Mayıs 2014 Çarşamba günü Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü 10. Bölge Müdürü Sayın Oğuz BAYAZIT , Bartın İl Küre Dağları Milli Park Müdürü Ahad DELİORMAN ,Şube Müdürü İlksen ATEŞOĞLU ve Ulus ve Köylerine Hizmet Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Satı Lütfi OKÇU ile birlikte Ulus İlçe Belediye Başkanımız Sayın Hasan Hüseyin UZUN’u makamında ziyaret ettiler.

           Sıcak bir ortamda geçen ziyarette Bölge Müdürümüz Belediye Başkanımıza “Hayırlı Uğurlu Olsun” dileklerini ilettiler ve İlçe Kaymakamımız Sayın Mehmet Haşim ÇELİK ile yapılan ziyaret ve imzalanan protokol hakkında Belediye Başkanımızı bilgilendirdiler. Kocagöz Konağının “Kullanım Hakkı” nın Milli Parklara geçmesinin ilçe için önemine değinmiş ilçeye gelecek ziyaretçi ve misafirlerin Milli Parkların ve ilçenin turistik yerlerinin tanıtımının bundan böyle konakta daha iyi bir ortamda yapılacağını, derneğin elindeki eserlerin müzede sergilenmesinin ve İlçede bir Kent Müzesinin  olmasının ne kadar önemli olduğu vurgulanmış ayrıca bir Devlet Kuruluşu olan Milli Parkların böylesine güzel bir binada temsil edilmesi ve personelinin burada hizmet vermesinin önemini Belediye Başkanımıza anlatmışlardır. Gerekli ziyaretleri yaparak Ulukaya Ziyaretçi Merkezini’de  gezerek gerekli incelemeleri yapacaklarını belirtmişlerdir.

            Protokol kapsamında Kocagöz Konağı Etnoğrafya Müzesi, Ziyaretçi Merkezi ve Şeflik olarak Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğüne kullanım hakkı olarak verilmiştir.

            Belediye Başkanımız Sayın Hasan Hüseyin UZUN misafirlerimize “Hoş Geldiniz” diyerek  ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirmiş. Bu projede emeği geçen İlçe Kaymakamı Sayın Mehmet Haşim ÇELİK’e, Bölge Müdürümüze, İl Müdürümüze, Şube Müdürümüze ve Dernek Yönetim Kurulu Üyelerine teşekkür etmişlerdir. Konağın bu şekilde kullanılmasına çok sevindiğini Milli Parklara her konuda yardımcı olacaklarını kapılarının her zaman açık olduğunu belirterek ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirmiştir.

              Ziyaret iyi niyet temennilerinin ardından 18.00’de sona ermiştir

Belediye Scripti: Medya İnternet