Cuma
Parçalı Bulutlu
12°C | 5°C
Cumartesi
Yağışlı
10°C | 0°C
Pazar
Yağışlı
8°C | -1°C
Ulus Belediyesi Hizmet Masası

Başkanımızın 19 Mayıs için mesajı

Başkanımızın 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı mesajı

Başkanımızın 19 Mayıs için mesajı Güncel Haberler

Tarihimizin dönüm noktalarından biri olan 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımız kutlu olsun. 19 Mayıs millete olan inancın adıdır. Çarenin ancak millette bulunduğu anlamanın ve çareyi millet ile aramanın anlamlı göstergesidir.

İstiklal mücadelemizin sembolü olan 19 Mayıs günü aynı zamanda milli hafızamızda çok önemli yer tutan, 23 Nisan, 30 Ağustos ve 29 Ekim gibi destansı başarıların da kaynağıdır. Onun için değerli milletimiz bilhassa gençlerimiz 19 Mayıs ruhu ile birlikte İstiklalimize ve istikbalimize, demokrasimize ve cumhuriyetimize ilelebet sahip çıkacaktır.

Çünkü Türkiyenin istikbali milletimizin umudu ve gözbebeği olan gençlerimizin omuzları üzerindendir. İnanıyorumki gençlerimiz tarihimizden aldıkları ilhamla medeniyet yürüyüşümüzü çok daha ileri mesafelere taşıyacaklardır. Bu düşünceler ile 19 Mayıs Atatürk'ü anma, Gençlik ve Spor bayramını kutluyor, ebediyete intikal etmiş başta Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere gazi ve şehitlerimizi saygı ve minnet ile anıyor, tüm gençlerimizi sevgi ile selamlıyorum.

Hasan Hüseyin UZUN
"Doğa Kenti Ulus" Belediye Başkanı 

Belediye Scripti: Medya İnternet