Salı
Az Bulutlu
15°C | 0°C
Çarşamba
Çok Bulutlu
13°C | 1°C
Perşembe
Hafif Yağmur
9°C | 2°C
Ulus Belediyesi Hizmet Masası

Belediye Şehir Tiyatrosu Kuruldu

Belediyemizden kültürel atak

Belediye Şehir Tiyatrosu Kuruldu Güncel Haberler

İlçemizde yaşayan memur, esnaf ve halkımızdan oluşan 25 kişilik gönüllü grup üyeleri ile birlikte Ekrem CENGİZ yönetmenliğinde "Doğa Kenti" Ulus Belediyesi "Belediye Şehir Tiyatrosu" nu kurdu.

Başkanımız: "Belediyemiz Kültürel faliyetlerde de atak başlatarak güzel ilçemizi hak ettiği yere taşımak adına çıtayı devamlı yükselterek çalışmaya devam ediyor. Burada gençlerimizin böyle önemli bir konuda istekli ve arzulu olduklarını görmek beni çok mutlu ediyor. Bildiğiniz gibi Ulusumuz 70 yıllık geçmişi olan bir ilçedir. Geçmişten gelen ciddi bir kültürel birikimimiz vardır. Bazı arkadaşlarımız hatırlayacaktır 1990 yıllara kadar böyle kültürel olaylar fazlası ile ilçemizde mevcuttu. İlçemizde yetişen gençlerimiz bu birikimi çevremizden edinerek hayata bir adım önde başlıyordu. Biz bu konuda da halkımıza hizmet edeceğiz ve belediyemizin tüm imkanları ile böyle parlak arkadaşlarımıza destek olacağız. Halkımıza hayırlı olsun." dedi.

Yönetmenimiz Ekrem CENGİZ: "Şu anda tek perdelik komedi oyunumuz "Ah Galbim" i halkımızın beğenisine hazırlıyoruz. Bir aksilik olmaz ise Eylül ayının son haftasına yetiştireceğiz. Bizde Ulus için her konuda hizmet etmeye talip bir grubuz. Şu anda bu hizmeti kültürel faliyetler ile vermek nasip oldu. Bu arada bugün bizi toplayarak bize destek olan Belediye Başkanımız Sn. Hasan Hüseyin UZUN a teşekkür ediyorum. Yine bildiğiniz gibi bugün Babalar Günü, bu vesile ilede önce başkanımızın ardından tüm babaların Babalar Günü nü kutlarız." dedi, Başkanımıza tiyatro grubu adına hediye takdim etti. 

Belediye Scripti: Medya İnternet