Pazar
Az Bulutlu
10°C | 2°C
Pazartesi
Çok Bulutlu
12°C | -1°C
Salı
Parçalı Bulutlu
10°C | -1°C
Ulus Belediyesi Hizmet Masası

Başkanımız 10 Kasım Atatürk'ü Anma Programına katıldı

Başkanımız Sn. Hasan Hüseyin UZUN 10 Kasım 10 Kasım Atatürk'ü Anma Programına katıldı

Başkanımız 10 Kasım Atatürk'ü Anma Programına katıldı Güncel Haberler

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ün vefatının 79. yılında tüm Türkiye de olduğu gibi ilçemizde de 09:05 de hayat durdu, sirenler çaldı, herkes saygı duruşuna geçti.

Başkanımız Sn. Hasan Hüseyin UZUN da tören öncesinde Atatürk Anıtına çelenk sundu.

Başkanımızın 10 Kasım sebebi ile mesajı:

Türk milleti için 10 Kasım, bir matem günü olmaktan çok, Türkiye Cumhuriyeti ile birlikte yaşayacak olan Büyük Önder Atatürk'ü anma ve düşüncelerini anlama günüdür. O'nu anarken ve anlamaya çalışırken üzerinde durmamız gereken esas unsurlar Atatürk'ün "En büyük eserim" dediği Cumhuriyet Rejimi ve ona yön veren kurucu ilkelerdir. Tarihimizin en zor dönemlerinde milletine ve bağımsızlığımıza olan inancını yaşatan büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk mücadeleci kimliği ile dünyanın gördüğü askeri bir deha olmanın yanında reformist bir devlet adamı olması onu Dünya Tarihindeki Sayılı Liderlerden biri haline getirmiştir. Atatürk'ün, egemenliği kayıtsız şartsız millete ait bir yetki olarak gören anlayışı, Türkiye'mizin bugün sahip olduğu demokratik rejim açısından belirleyici bir öneme sahiptir.
Onun için milleti bütünleştiren temel özellikler ortak bir tarih ve birlikte yaşama iradesidir. İşte bu yüzden bugün Türkiye, anayasal vatandaşlık zemininde tarih şuuruna ve ortak yaşama iradesine sahip güçlü ve demokratik bir ülkedir. Bugün de dün olduğu gibi Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün izinden giderken, bağımsızlığımızdan ve milli duruşumuzdan ödün vermeden 15 Temmuzda halkımızın demokrasisine canları pahasına sahip çıktıklarını ve daha güçlü bir Türkiye için var gücümüzle çalışacağımızın bilinmesini isteriz. Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü minnet ve şükran duyguları içerisinde anıyorum.

"Doğa Kenti Ulus" Belediye Başkanı 
Hasan Hüseyin UZUN

 

Belediye Scripti: Medya İnternet