Başkanın Mesajı

Biliyorum ki bu görev kutsal bir emanettir. Üzerimde büyük bir sorumluluk bulunduğunun farkındayım.

30 Mart 2014 tarihinde yapılan seçim sonucuna göre Ulus Belediye Başkanı olarak seçilmiş bulunmaktayım.

Ulus Belediye Başkanlığına aday olmak üzere Bartın İl Özel İdaresi Genel Sekreter Yardımcılığı görevimden istifa ettiğim 29 Kasım 2013 tarihinden seçimin yapıldığı 30 Mart 2014 tarihine kadar geçen süreçte bir gün olsun beni yalnız bırakmayan ailem başta olmak üzere, seçim çalışmalarımızı birlikte yürüttüğümüz arkadaşlarım ve dostlarım, Bartın Milletvekilimiz Sn Av. Yılmaz Tunç, il ve ilçe teşkilatlarımız ile bu çalışmaların arka planında kalıp şahsıma büyük destek veren isimleri bende gizli Ulus menfaatlerini siyasi düşüncelerinden önde tutan tüm arkadaşlarım ile gurbette yaşayan Ulus sevdalılarına ve yine genel olarak şahsımı destekleyen herkese çok teşekkür ediyorum.

Siyasi yaşantımın başlangıç noktası diyebileceğim 2004 yılında yapılan yerel seçimlerde yine ilçemize hizmet etmek için Belediye Başkanlığına aday olmuş fakat seçilememiştim. O tarihten bu güne hiçbir zaman bir küslük, bir kırgınlık gütmeden her zaman ilçemize hizmet etme noktasında en ön saflarda yer almış, bundan da büyük mutluluk duymuşumdur.

2004 yılında ilçemizin eksiklerini tespit etmiş ve bunu Ulus halkı ile paylaşmıştım. Aradan 10 yıl gibi uzun bir zaman geçmiş olmasına rağmen ilçemiz bırakalım ileri gitmeyi, ilçeler arası gelişim hızında hep geride kalmış, daha da geriye gitmiştir. 

Ulus halkı 30 Mart 2014 tarihinde bir hakkın teslimini yerine getirmiş, şahsıma Belediye Başkanlığı görevini tevdii etmiştir.

Biliyorum ki bu görev kutsal bir emanettir. Üzerimde büyük bir sorumluluk bulunduğunun farkındayım. Bu farkındalık içinde şahsıma inanan, güvenen, destekleyen hiç kimsenin beklentilerini boşa çıkarmayacağıma ve Ulus’u bugün bulunduğu durumdan çok çok iyi, ekonomik anlamda ön plana çıkmış, genci, yaşlısı, kadını, erkeği, zengini, fakiri ile birlikte mutluluk, barış ve huzur içinde daha yaşanabilir bir ilçe haline getireceğime söz veriyorum.

Ulus Belediye Başkanı olarak seçildiğim tarihten itibaren parti rozetimi bir kenara bıraktığımı, belli bir kişi ya da grubun önünde giden bir başkan olarak değil, bütün Ulus halkını yanına alarak herkesin başkanı olacağımı özellikle belirtir, tüm Ulus Halkını sevgi, saygı ve muhabbetle selamlarım.

Hasan Hüseyin UZUN
Ulus Belediye Başkanı

Belediye Yazılımı: Medya İnternet™ - Belediye Sitesi Kulga © Tüm Hakları Saklıdır.