Başkanın Özgeçmişi

Her zamanki gibi, 'Daima Ulus, Daima Hizmet'

Hasan Hüseyin UZUN 

1964 Yılında Bartın İlinin Ulus ilçesinde doğdu. Hacaettepe Üniversitesi Meslek Yüksekokulu İnşaat Programı ve Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesini bitirdi.

İlk göreve 1984 yılında Zonguldak İli Alaplı İlçesi Belediye Başkanlığında Fen İşleri Şantiye Şefliğinden başlamak üzere sırasıyla İçme Suyu İşletme Müdürlüğü, Kanal Otobüs Su İşletme Müdürlüğü, Belediye Başkan Yardımcılığı ve Basın Yayın Halkla İlişkiler Müdürlüğü görevlerinde bulundu.Alaplı Belediyesi İçme Suyu ve Kanalizasyon İnşaatının projelendirilmesinde ve inşaat yapımına kadar olan kısımda koordinatör olarak görev aldı.

Kamu Mevzuatı ile ilgili çeşitli kurs ve seminerlere katıldı.Bu görev süresince bir çok başarılı projeye imza atan Hasan Hüseyin Uzun insanlarla olan iyi diyalogu ve yardımseverliği ile gönüllerde taht kurmuş bir kişiliğe sahip 05.05.2008 tarihinde Bartın İl Özel İdaresi Genel Sekreter Yardımcılığına atandı.

30 Mart 2014 Yerel Seçimlerinde Ulus Belediye Başkanı seçilen Hasan Hüseyin UZUN, 31 Mart 2019 Yerel Seçimlerinde 2. defa seçilmiş, 31 Mart 2024 Yerel Seçimlerinde 3. defa seçilmiş, evli ve iki çocuk babasıdır.

Belediye Yazılımı: Medya İnternet™ - Belediye Sitesi Kulga © Tüm Hakları Saklıdır.